Strona główna / nr 2 (4) - WIOSNA 2005 / Wyprawa Pamir - Tien-Shan 2005
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
Wyprawa Pamir - Tien-Shan 2005

Organizujemy wyprawę naukowo-odkrywczą do Kirgistanu. Większość z nas to studenci V i VI roku Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Nasza wyprawa ma charakter niekomercyjny.

Celem naukowym
jest zdobycie doświadczenia w zakresie medycyny wysokogórskiej (choroba wysokościowa, odmrożenia, trudno gojące się rany w warunkach wysokogórskich, urazy typowe) oraz przeprowadzenie badań z zakresu psychologii-psychiatrii..
Część czasu zamierzamy również poświęcić na szkolenie niemedycznych uczestników wyprawy w aspektach medycznych ratownictwa górskiego i improwizowanych sposobach udzielania pierwszej pomocy w warunkach górskich. Z drugiej strony młodzi lekarze będą szkoleni przez bardziej doświadczonych wspinaczy w zakresie wykorzystania technik alpinistycznych  do ratowania ofiar gór.

Celem sportowym
jest zdobycie siedmiotysięcznego szczytu w Pamirze: Piku Lenina (7134m n.p.m.), odkrywczym zaś eksploracja mniej znanych i często dziewiczych wierzchołków 4 i 5-tysięcznych tego rejonu.

Jesteśmy w trakcie negocjacji dotyczących objęcia patronatem honorowym naszej wyprawy oraz współpracy z patronami medialnymi i sponsorami. O postępach poinformujemy w następnym numerze.

Serdecznie zapraszamy do współpracy
osoby i firmy, które zechciałyby udzielić nam wsparcia finansowego, bądź nawiązać inny rodzaj współpracy. Jesteśmy w stanie zaoferować ze swej strony:
• zdjęcia, reportaż z wyprawy czy film, które mogą stanowić doskonały materiał reklamowy dla firm
• miejsce w naszym zespole dla fotoreportera, operatora czy dziennikarza redakcji, która zechciałaby z nami współpracować
• obecność nazwy i logo każdej finansującej nas firmy we wszystkich publikacjach dotyczących naszej wyprawy

pam1.jpg (26.30 Kb)

Z góry serdecznie dziękujemy

Bartosz Czapski – kierownik organizacyjny wyprawy
ul. Badurskiego 13/207
30-690 Kraków
tel. 509 335 509
bartekczapski@wp.pl


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA