Strona główna / BESKIDY - JAN PAWEŁ II / TABLICE BESKIDZKIE / PODZIAŁ PASM BESKIDÓW / Aktualności / WOSP 2009
    
NUMERY ARCHIWALNE
KONTAKT
GALERIA - ZDJĘCIA
WADOWICE
TATRY
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
BESKIDY - JAN PAWEŁ II
BABIA GÓRA
GÓRY WYSOKIE
ROŚLINY I ZWIERZĘTA
LINKI
PROPOZYCJE WYCIECZEK
Noclegi Hotele
Wydawnictwa turystyczne
Samorząd Przewodników
polski
WOSP 2009

PIĄTY KARPACKI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Serdecznie zapraszamy na Piąty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 10/11.01.2009. Tym razem gramy już w trzynastu schroniskach PTTK! Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, Maciejowej, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Polanie Chochołowskiej, Przegibku, Rycerzowej, Turbaczu, Wielkiej Raczy oraz na Wierchomli.

 

Kwesta w schroniskach diametralnie różni się od nizinnej. Tu wsparcie Orkiestry wymaga wysiłku. Tu nie wystarczy wrzucić monety do skarbonki wolontariusza na ulicy. Tu należy samemu przyjść do skarbonki!

 

Nasi wolontariusze kwestować będą w wymienionych schroniskach oraz w miejscowościach u podnóża tych schronisk i na okolicznych szlakach. W sobotni wieczór (10.01.2009), w wybranych schroniskach otwarte zostaną też orkiestrowe sklepiki. Do skarbonek WOŚP trafi także część dochodu z noclegów w finałowy weekend (10/11.01.2009), a w niektórych schroniskach za wybrane potrawy będzie można zapłacić uiszczając stosowną kwotę do skarbonki.

 

MORZE NAD MORSKIM OKIEM

W finałową sobotę (10.01.2009) w schronisku nad Morskim Okiem - nawiązując do nazwy - zorganizowany zostanie wieczór szant. Dla Orkiestry oraz dla gości schroniska zagra i zaśpiewa Piotr Zadrożny - zapraszamy serdecznie!

 

PIOSENKA TURYSTYCZNA NA MACIEJOWEJ

W finałową sobotę zapraszamy również do Bacówki PTTK na Maciejowej na koncert piosenki turystycznej Agnieszki Biniek - www.biniek.art.pl oraz Tomka Jarmużewskiego - www.jarmuzewski.art.pl (Zgórmysyny, Grupa PELTON).

 

KWESTA NA TOURACH

W niedzielę (11.01.2009) rano, ze Schroniska PTTK na Hali Lipowskiej wyruszy grupa wolontariuszy na nartach tourowych, którzy przez Rysiankę, Trzy Kopce i Pilsko dotrą na Halę Miziową, kwestując po drodze. Zapraszamy wszystkich chętnych! Zgłoszenia przyjmuje Piotr Homa: piotr.homa@gmail.com, tel. 606 282154

 

CZWARTY MARSZ DLA ORKIESTRY

Już po raz czwarty wyruszy w drogę Marsz Dla Orkiestry, którego trasa (licząca 40 km) prowadzi z Krakowa do schroniska PTTK na Kudłaczach. Uczestnicy Czwartego Marszu Dla Orkiestry kwestować będą w mijanych miejscowościach. Marsz wyrusza z pętli autobusowej w Krakowie - Borku Fałęckim w niedzielę (11.01.2009) o godz. 6.00 i kończy się około godz. 20.00 w schronisku PTTK na Kudłaczach. Zapraszamy wszystkich chętnych! Zgłoszenia przyjmuje Kuba Terakowski: terakowski@gmail.com, tel. 603 305 401

 

"BRUGI" WINTER TROPHY NA HALI MIZIOWEJ (9/11.01.2009)

Zapraszamy na klasyczne zawody na orientację na rakietach śnieżnych. Zadaniem uczestników zawodów będzie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych, zaznaczonych na turystycznej mapie. Zgłoszenia udziału przyjmuje Monika Krukowska: monikakrukowska@o2.pl, 604156133. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.compass.krakow.pl

 

MONTE ROSA NA KUDŁACZACH

W finałową sobotę (10.01.2009), swoje slajdy z wyprawy na Monte Rosa zaprezentuje Paweł Szlachta! Wstęp wolny. Początek około godz. 18.00. Po pokazie zapraszamy na licytację, do zdobycia jest między innymi plakat z wyprawy na Mount Everest oraz książka o ekspedycji na K2, z autografami uczestników! Będzie też muzyka góralska i... niespodzianka!

 

Szczegółowe informacje o Karpackich Finałach WOŚP znajdują się na stronie www.wosp.wierch.pl

 

KONTAKT

Koordynator Karpackich Finałów WOŚP - Kuba Terakowski:

e.mail: terakowski@gmail.com, tel. 603 305 401

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: PROMEDIA